Klinika Dr Legrand, 30-301 Kraków, ul. Zamkowa 2A, e-mail: recepcja@drlegrand.pl
Zarezerwuj wizytę: +48 501 211 124

Depilacja laserowa QuickLight®- bezbolesna depilacja

Depilacja laserowa QuickLight® to najnowocześniejsza metoda depilacji pozwalająca na bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia. Jest to pierwszy na świecie i jedyny w Polsce światłowodowy laser diodowy z najnowocześniejszym systemem chłodzenia, który pozwala na zamienienie bolesnej depilacji w komfortowy, bezpieczny i praktycznie bezbolesny zabieg. Depilacja laserowa przy użyciu lasera QuickLight® jest bezinwazyjna i szybka, nie narusza delikatnej struktury skóry, nie powoduje podrażnień oraz tworzy skuteczną barierę zapobiegającą wrastaniu włosków.

W depilacji laserowej QuickLight® zastosowana została innowacyjna metoda ciągłego prowadzenia głowicy „jet smooth“ bez konieczności jej ciągłego, czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. W porównaniu do starszych rozwiązań głowica ta jest aż dziesięciokrotnie szybsza, co pozwala skrócić czas trwania zabiegu o połowę. Zastosowanie technologii pozwalającej na emitowanie ultrakrótkiego impulsu umożliwia jednoczesne zwiększenie jego mocy, co zdecydowanie wpływa na skuteczność depilacji i trwałość jej efektu.

Zabieg może obejmować praktycznie wszystkie partie ciała. Najnowocześniejsza metoda depilacji laserem diodowym dzięki głowicy chłodzącej pozwala na wykonanie depilacji w sposób łagodny, a zarazem skuteczny i bezpieczny. Pacjent nie doświadcza uczucia pieczenia, bólu, podrażnienia skóry czy obrzęków, tak powszechnych w przypadku starszych rozwiązań typu light sheer.

Efekty

Depilacja laserem QuickLight® jest skuteczna i trwała, natomiast zwykle konieczne dla oczekiwanego efektu jest przeprowadzenie kilku zabiegów – 4 do 8 w zależności od okolicy i rodzaju włosów.

Wskazania

 • usunięcie owłosienia

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • opalona skóra, stosowanie samoopalacza w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem
 • choroby nowotworowe
 • aktywna opryszczka (przy depilacji twarzy)
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym
 • padaczka
 • fotodermatozy
 • bielactwo, łuszczyca, twardzina, rozrusznik serca
 • leki, zioła lub substancje fotouczulające, sterydy, retionidy

Depilacja twarzy:

 • 2 tygodnie przed depilacją iniekcja toksyny botulinowej w miejscu zabiegowym
 • 1 miesiąc przed depilacją iniekcja kwasu hialuronowego w miejscu zabiegowym
 • nici do czasu wchłonięcia, złote nici są przeciwwskazaniem do zabiegu

Przed zabiegiem

Do zabiegu depilacji laserem QuickLight® należy przyjść z ogoloną skórą.

Dodatkowo należy pamiętać o zaleceniach przed zabiegiem:

 • na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno mechanicznie usuwać włosów – nie stosować depilacji woskiem czy elektrycznych depilatorów, nie można również używać kremów do depilacji
 • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami
 • około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie wolno stosować kremów ani maści z retinoidami lub witaminą C i A
 • 3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki i zioła światłouczulające
 • 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać, zarówno na słońcu jak i w solarium
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować samoopalaczy w miejscu zabiegowym
 • tydzień przed zabiegiem nie stosować peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek w miejscu zabiegowym

Przed zabiegiem zbierany jest wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem usunięte zostają pozostałe włoski i dezynfekuje się skórę. Na depilowane miejsce nakładany jest żel. Depilacja wykonywana jest metodą ciągłego prowadzenia głowicy „jet smooth“ bez konieczności jej ciągłego, czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. Wyjątkiem są niewielkie okolice, takie jak wąsik czy broda, gdzie stosowania jest tradycyjna metoda stemplowa.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona lub obrzęknięta, można również odczuwać lekkie pieczenie lub uczucie ściągania.

 • na okolicę depilowaną nie używać dezodorantów ani kosmetyków poza zaleconymi przez osobę wykonującą depilację (np. Bepanthen, Panthenol) do czasu ustąpienia podrażnienia skóry
 • przez 48 godzin po zabiegu należy zrezygnować z aktywności fizycznej, gorących kąpieli, sauny, jacuzzi oraz basenu
 • przez 6 tygodni unikać promieniowania UV, zarówno naturalnego, jak i sztucznego (solarium)
 • bezwzględnie stosować kremy z wysokimi filtrami  (minimum SPF50) przez co najmniej 6 tygodni po zabiegu na miejsca depilowane

zależnie od depilowanej okolicy

nie

6 tygodni

1-8

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest to najskuteczniejsza metoda pozwalająca na bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia. Laser do depilacji wykorzystywany w naszej Klinice to pierwszy na świecie i jedyny w Polsce światłowodowy laser diodowy z najnowocześniejszym systemem chłodzenia, który pozwala na zamienienie bolesnej depilacji w komfortowy, bezpieczny i praktycznie bezbolesny zabieg.

Depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego, jest bezinwazyjna i szybka, nie narusza delikatnej struktury skóry, nie powoduje podrażnień oraz tworzy skuteczną barierę zapobiegającą wrastaniu włosków.

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która pochłaniania jest przez melaninę – barwnik znajdujący się w komórkach macierzy włosa. Energia świetlna zamieniana na ciepło niszcząc komórki włosa odpowiedzialne za jego wzrost powoduje jego trwałe uszkodzenie. Należy pamiętać, że energia lasera działa tylko na komórki w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Włosy w pozostałych okresach swojego życia tj. inwolucji (katagen) i spoczynku (telogen) są niewidoczne dla lasera. Dlatego też, aby skutecznie i całkowicie usunąć niechciane włoski zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać co ok. 6 tygodni.

Depilację wykonuje się na powierzchni skóry pokrytej żelem, metodą ciągłego prowadzenia głowicy „jet smooth“, bez konieczności jej ciągłego, czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. W porównaniu do starszych rozwiązań głowica ta jest aż dziesięciokrotnie szybsza, co pozwala skrócić czas trwania zabiegu o połowę. Zastosowanie technologii pozwalającej na emitowanie ultrakrótkiego impulsu umożliwia jednoczesne zwiększenie jego mocy, co zdecydowanie wpływa na skuteczność depilacji i trwałość jej efektu.

Depilację można wykonywać praktycznie na wszystkich partiach ciała. Niezależnie od okolicy, na której wykonywany jest zabieg, pacjent nie doświadcza uczucia pieczenia, bólu, podrażnienia skóry czy obrzęków, tak powszechnych w przypadku starszych rozwiązań typu light sheer, nawet jeśli depilacja wykonywana jest na delikatnej skórze twarzy czy bikini.

Wykonanie rekomendowanej serii 4 lub 8 zabiegów depilacji laserowej – zależnie od indywidualnych potrzeb, pozwala na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia na zawsze, a skóra jest niepodrażniona i jedwabiście gładka. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, a z każdym kolejnym odrasta ich coraz mniej. Depilacja w Klinice Dr Legrand w Krakowie przy użyciu lasera diodowego jest bezpieczna, skuteczna i praktycznie bezbolesna. Podczas zabiegu można odczuwać pewien dyskomfort, ale minimalizujemy go poprzez chłodzenie skóry.

Laser diodowy wykorzystywany w Klinice Dr Legrand w Krakowie emituje wiązki promieni, które są pochłaniane przez barwnik włosa, co prowadzi do uszkodzenia jego cebulki. W efekcie depilacji laserowej włos pozostaje pozbawiony macierzy i jego wzrost zostaje zahamowany. Dlatego też w odróżnieniu od depilacji woskiem po depilacji laserowej włoski nie wrastają i nie pojawiają się małe, czerwone grudki, które często bolą i swędzą.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich, która jest w fazie wzrostu, reaguje na światło lasera i te włosy są niszczone podczas depilacji. Natomiast część włosów jest w fazie spoczynku i dopiero gdy będą w fazie aktywnego wzrostu będzie je można usunąć podczas zabiegu. Dlatego też, aby depilacja była skuteczna i trwała należy wykonać serię zabiegów, tak aby uchwycić wszystkie włosy w fazie wzrostu. Przerwy pomiędzy zabiegami to nie mniej niż 6 tygodni.

Czas zabiegu jest uzależniony od wielkości obszaru, na którym wykonywana jest depilacja.

Jakie obszary można depilować?
Obecnie depilacja laserowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, któremu poddają się zarówno Panie, niezależnie od wieku, a także coraz częściej wśród naszych klientów pojawiają się Panowie.

Kobiety najczęściej decydują się na depilację:

pach
łydek i ud
okolic bikini
rąk i ramion
wąsika i twarzy
okolic brzucha
Na laserowe usuwanie owłosienia decyduje się również coraz więcej mężczyzn, którzy najczęściej depilują okolice:

pach
pleców
torsu
ramion
W przypadku depilacji laserowej zabieg przeprowadza się na ogolonej skórze. Należy pamiętać, że przez przynajmniej trzy tygodnie przed zabiegiem nie wolno usuwać włosów mechanicznie przy pomocy wosku, depilatora lub pęsety.

Co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem nie wolno opalać depilowanej skóry ani używać samoopalaczy przez okres dwóch tygodni.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
Przed pierwszym zabiegiem można umówić się na konsultację z naszymi kosmetologami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, wykluczą przeciwwskazania i poinformują jak przygotować się do zabiegu.

Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić depilowany obszar tradycyjną maszynką pozostawiając mały nieogolony fragment, który pozwoli na dokładną ocenę skóry i dobranie odpowiednich parametrów.

Na depilowany obszar nakłada się żel i w zależności od okolicy wykonuje się zabieg metodą ciągłą „jet smooth” – nogi, ręce, tors, brzuch, plecy lub tradycyjną metodą „stemplową”, w przypadku małych powierzchni – wąsik, bikini.

Dzięki głowicy chłodzącej depilacja przebiega w sposób łagodny i nie doświadcza się uczucia pieczenia czy bólu.

Włosy w okresie aktywnego wzrostu zostają w czasie depilacji laserowej trwale usunięte, natomiast należy pamiętać, że światło lasera nie działa na włosy w fazie inwolucji i spoczynku. Te włosy po jakimś czasie przejdą w stan aktywnego wzrostu i w tym okresie należy po raz kolejny wykonać zabieg depilacji laserowej.

Włoski, które odrosną po depilacji można golić jedynie tradycyjną maszynką.

Jakie są zalecenia po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona lub obrzęknięta, można również odczuwać lekkie pieczenie lub mieć uczucie ściągania skóry.

Do czasu ustąpienia podrażnienia skóry na okolicę depilowaną nie stosować dezodorantów (pachy) ani innych kosmetyków poza zaleconymi przez kosmetologa wykonującego zabieg (np. Bepanthen, Panthenol). Przez 48 godzin po zabiegu należy zrezygnować z aktywności fizycznej, gorących kąpieli, sauny, jacuzzi oraz basenu. Przez 6 tygodni po zabiegu należy unikać promieniowania UV, zarówno naturalnego, jak i sztucznego (solarium). Bezwzględnie należy stosować kremy z wysokimi filtrami ( minimum SPF50 ) przez co najmniej 6 tygodni po zabiegu na miejsca depilowane.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?
Należy pamiętać, że istnieje sporo przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, natomiast większość z nich to przeciwwskazania okresowe.

Do przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej należą:

ciążą i okres karmienia piersią
skóra opalona, stosowanie samoopalacza w okresie dwóch tygodni przed depilacją
choroby nowotworowe
aktywna opryszczka (przy depilacji twarzy)
infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w miejscu zabiegowym
padaczka
fotodermatozy
bielactwo, łuszczyca, twardzina, rozrusznik serca
leki, zioła lub substancje fotouczulające
sterydy
retinoidy
W przypadku depilacji twarzy należy również pamiętać aby w okresie dwóch tygodni przed nie poddawać się zabiegom z użyciem toksyny botulinowej, a miesiąc przed depilacją zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego. Nici są przeciwwskazaniem do zabiegu do czasu ich wchłonięcia, a złote nici są bezwzględnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej twarzy.